STOP týrání zvířat

Řekněte stop týrání zvířat a snažte se zastavit ty lidi, kteří tohle dělají. Nesmíte dovolit, aby dále takto ubližovali zvířatům! Zkuste bít svoje zvíře a uvidíte, jak vás bude mít rádo. No chápete tyto lidi? :(

Přidejte se zde k těm co netýrají!! 
csth.teraristika.cz/csth/zakon246.htm:

Tady se můžete podívat, jaké jsou zákony proti týrání zvířat:
 Zákon č. 246/1992 Sb.

Obrazek

Placka PROTI týrání zvířat.Zvírazněte na sobě, že jste proti týrání!

Průměr placky je 33 mm a stojí jen 25 Kč,-

získat ji můžete zde: csth.teraristika.cz/csth/zakon246.htm
 

Testování kosmetiky

Každý rok je pro potřeby kosmetického průmyslu zabito jen v EU zhruba 40 000 zvířat. Celosvětově jde o miliony zvířat ročně. Přesnější odhad neexistuje, protože USA neeviduje počty použitých myší, potkanů ani králíků. Některé další země, jako např. Čína, také neposkytují přesnější informace, takže je těžké zjistit skutečný stav věci. I kdyby však umíralo "jen" 100 zvířat ročně, je potřeba si uvědomit, že za každým číslem ve statistice se skrývá konkrétní zvíře. To muselo trpět a zemřít jen proto, abychom měli na výběr tisíce kosmetických a čisticích prostředků.Nesmíme však zapomenout ani na dalších zhruba sto miliónů zvířat umírajících každým rokem v laboratořích celého světa, kvůli testování léčiv, chemických látek, výzkumu nemocí atd. Pokusy na zvířatech nejsou jen nesmírně kruté, ale představují také nepříliš věrohodnou oblast výzkumu.

 

Proti srsti

 

Kampaň Proti srsti byla zahájena v roce 1999. Ačkoliv se o problematiku získávání kožešin původně začala zajímat Nadace na ochranu zvířat, od roku 2000 vede kampaň již pouze Svoboda zvířat. Jejím cílem je prosazenízákazu chovu tzv. kožešinových zvířat v České republice a informování veřejnosti o této problematice. Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách kampaně www.protisrsti.cz.

Ochrana tuleňů

Součástí kampaně Proti srsti byla v období od února do května 2009 také kampaň Komerční lov tuleňů je evropské veřejnosti proti srsti, která usilovala o schválení zákazu obchodu s tuleními výrobky v rámci EU a svého cíle úspěšně dosáhla. I přesto však dále informujeme českou veřejnost o vývoji komerčního lovu tuleňů, který byl sice evropským zákazem velmi zasažen, zatím však, byť v menším měřítku, stále pokračuje. V září jsme také zahájili Bojkot kanadských mořských produktů v ČR, jehož cílem je ukončit komerční lov tuleňů v Kanadě. Oficiální stránky kampaně naleznete na tomto odkazu: www.protisrsti.cz/zachrante-tulene/.

Designem proti kožešinám

V rámci kampaně Proti srsti koordinuje Svoboda zvířat v České republice a na Slovensku mezinárodní výtvarnou soutěž pro studenty Design Against Fur (DAF, Designem proti kožešinám). Úkolem studentů je vytvořit originální plakát či flashovou animaci upozorňující na zbytečnost a krutost kožešinové módy. Soutěž každoročně vyhlašuje mezinárodní koalice Fur Free Alliance (FFA), mezi jejíž členy Svoboda zvířat patří. České stránky soutěže DAF naleznete na odkazu www.dafcr.cz, anglické stránky pak na www.inFURmation.com.

Obchod bez kožešin

Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer - FFR) jemezinárodní program, který byl zahájen v  rámciAliance za módu bez kožešin v roce 2006 a jejž Svoboda zvířat od jeho počátku v České republice koordinuje. Pro účast v tomto programu jsou oslovováni prodejci, návrháři a výrobci oděvů a doplňků, kteří se díky projektu mohou připojit k mezinárodní síti firem odmítajících kožešinovou módu. Seznam těchto firem je zveřejňován ve všech zúčastněných zemích a zákazníci mohou díky logu FFR ihned poznat, zda jejich oblíbený obchod podporuje, nebo odmítá krutý a zbytečný obchod s kožešinami. Více se dozvíte na českých stránkách programu www.obchodbezkozesin.cz nebo na anglických stránkáchwww.furfreeretailer.com.
  Logo OBK

!!! POZOR! VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO DĚTI !!!